FAQ

Jak zadbać o nowy tatuaż?

Jest wiele różnych metod dbania o świeży tatuaż. Artysta, który wykonał twój tatuaż będzie najlepszym doradcą -  wie z doświadczenia jak tatuaże wykonane w jego/jej  technice i stylu najlepiej się goją.

  • Zaczynamy od opatrunku założonego w studio po ukończeniu tatuażu, należy go zostawić na skórze 3 do 6 godzin.
  • Po ściągnięciu folii delikatnie ale dokładnie myjemy skórę, najlepiej hipoalergicznym mydłem nie zawierającym perfum i konserwantów np.sanex. Woda nie powinna być zbyt gorąca, ponieważ spowoduje bolesne uczucie pieczenia. Z kolei za zimna nie usunie wazeliny i tłustych maści antybakteryjnych.
  • Skórę delikatnie suszymy czystym ręcznikiem lub ręcznikiem papierowym. Nie pociaramy skóry, osuszamy ją przykładając ręcznik do tatuażu.
  • Zanim nałożymy cienka warstwę maści, osuszony ręcznikiem tatuaż zostawiamy na kilka minut, dając w ten sposób skórze moment aby pooddychać.
  • Myjemy tatuaż pod bieżącą woda. Kąpiele i moczenie świeżego tatuażu nie jest wskazane przez conajmniej 2 tygodnie. W tym okresie należy zrezygnować również z pływania, sauny i łaźni parowej.
  • W pierwszym tygodniu gojenia, złuszczy się zniszczony podczas tatuowania naskórek. W tym okresie myjemy tatuaż dwa do 3 razy dziennie.
  • Polecane przez nas maści antybakteryjne to Bepanthen, Alantan i Easy Tattoo. W pierwszym tygodniu używa się ich 2-4 razy dziennie. Następny tydzień 1-2 razy dziennie, a potem przerzucamy się na balsam do ciała, najlepiej bez perfum i konserwantów. Mimo tego, że skóra wyglada na zagojoną, będzie się jeszcze jakiś czas regenerować, więc jej nawilżanie jest niezbędne.
  • Częstotliwość nakładania maści i opatrunku z foli spożywczej zależy od wielu czynników: elastyczności i nawilżenia twojej skóry, części ciała na której masz tatuaz, jego stylu i wielkości. -Osoba która wykonała tatuaż, biorąc pod uwagę wszystkie te czynniki, będzie mogła ci doradzić, jak często i długo smarować, jak również czy i jak długo nakładać na tatuaż folie spożywczą( zalecamy folie oddychającą )
  • Nieodpowiednia pielęgnacja świeżego tatuażu, doprowadzi albo do jego przesuszenia i powstania strupów, w miejscu których po zagojeniu tusz może wyglądać niejednolicie i dużo jaśniej w porównaniu z resztą. Tatuaż smarowany zbyt często i zbyt obficie, zafoliowany zbyt długo niż potrzebne, może się odparzyć i przez to goić dłużej, niekorzystnie wpływając na jego wygląd. -Słuchaj swojego ciała, kiedy czujesz, że twoja skóra jest sucha i napięta, nanieś cienką warstwę kremu.
  • Zawsze wymyj ręce przed nałożeniem maści.
  • Nigdy nie drap gojącego się tatuażu.
  • Nigdy nie opalaj świeżego tatuażu.
  • Słońca należy unikać do miesiąca.
  • Ważne jest również aby po zagojeniu używać filtrów słonecznych o faktorze minimum 30, w innym przypadku tatuaż z roku na rok będzie coraz bledszy.
  • Pamiętaj aby nosić luźne ubrania z miękkich i naturalnych materiałów, które nie będą z każdym ruchem ocierać i irytować twojej skóry. Jeżeli twój tatuaż znajduje się na stopie, przynajmniej przez pierwszy tydzień nie noś sandałów, klapek i półbutów. Zalecane są luźne, wygodne trampki i codziennie czyste skarpetki.

Od czego zależy cena tatuażu?

Cena tatuażu zależy od stylu projektu, ilości detali, rozmiaru i pozycji na ciele. Nasza cenna minimalna to 150 zł za małe proste wzory. Tatuaże średniej wielkości wyceniamy biorąc pod uwagę ich trudność i czas wykonania. Duże projekty zrobione podczas jednej długiej sesji lub które będą ukończone w ciągu kilku sesji ze względu na ich rozmiar, przykładowo cała ręka lub plecy są liczone 200zł za godzinę.

Czy tatuowanie bardzo boli?

Odczuwanie bólu jest bardzo indywidualnym doświadczeniem. Zrobienie takiego samego tatuażu, będzie dla rożnych osób zupełnie innym przeżyciem. Tatuowanie można porównać do pieczenia i uczucia irytacji skóry. Odczuwanie bólu waha się od ledwo wyczuwalnego do bardziej natężonego. Tatuujemy wiele osób, które decydując się na swój pierwszy tatuaż wybierają większe projekty, których czas realizacji może zając od 4 do 6ciu godzin. Mimo tego zawsze udaje się nam ukończyć dany wzór podczas jednej sesji.

Jakie macie terminy?

W przypadku małych, prostych tatuaży, które nie wymagają dodatkowego projektowania, jesteśmy w stanie umówić termin w ciagu tygodnia. W przypadku większych wzorów, które musimy najpierw narysować i które wymagają dłuższego czasu realizacji należy skontaktować się wcześniej. Wysyłając nam przykłady i opis planowanego tatuażu jesteśmy wstanie bardziej adekwatnie wyznaczyć dostępne daty, czas sesji i cenne tatuażu

Czy są sytuacje kiedy odmawiacie wykonania tatuażu?

Tak zdąża się, że musimy klientowi odmówić.

Nie tatuujemy :

  • młodzieży poniżej 18 roku życia
  • osób nietrzeźwych lub pod wpływem narkotyków
  • kobiet w ciąży i matek karmiących
  • osób zażywających leki na rozrzedzenie krwi
  • osób z ciężkimi alergiami lub zamianami skórnymi i wysypkami w miejscu w którym miał powstać  tatuaż
  • nie kopiujemy cudzych projektów i tatuaży, mamy tu na myśli autorskie prace innych artystów, a nie popularne małe symbole lub loga 

Jak umówić się na tatuaż?

Mamy elastyczne dni i godziny pracy dlatego najlepiej jest wcześniej zadzwonić lub skontaktować się z nami drogą mailową albo na naszym profilu Facebook. W przypadku małych wzorów konsultacje nie są wymagane, wystarczające jest przesłanie przykładowych zdjęć i opisu z dodatkowymi preferencjami elementów, rozmiaru i pozycji na ciele. Możemy wtedy doradzić co będzie najlepiej wyglądać , wycenić wzór i podać najbliższe terminy.

Tatuujemy też wielu turystów, więc gdy wcześniejsza konsultacja nie jest możliwa nawet przy projektowaniu dużych wzorów ustalamy wszystkie detale via e-mail/Facebook i rozmowa telefoniczną. Aby wyznaczyc konkretny termin lub aby jeden z artystów przygotował projekt wymagana jest zaliczka. W przypadku małych tatuaży 100zł, większe wzory 200zl. Zaliczka jest wliczona w koszt tatuażu nie jest więc dodatkową opłatą dodaną do cenny tatuażu. W przypadku nie stawienia się na ustaloną wcześniej sesje i nie poinformowania nas o niemożliwości przyjścia 48 godzin wcześniejszej klient traci depozyt.